Jeśli dobrze się zastanowisz, zawsze stwierdzisz, że dobry czyn jest najlepszy dla ciebie [Peter Singer, filozof].


PLUTON SPOD ŚWIDNICY URATOWANY (wrzesień 2016) sticky icon

29 września 2016 roku EKOSTRAŻ interweniowała w okolicach Świdnicy, gdzie na końcu przyczepionego do szopy sznurka zastaliśmy psa Plutona. Wygląda jak staruszek, a ma tylko 6 lat. Zaropiałe oczy. Wystające żebra. Jego wyniszczone ciało w większości pozbawione jest sierści - już na pierwszy rzut oka wygląda to na uogólnionego świerzbowca. Pluton miejscami rozdrapuje skórę do krwi.

Cierpiący Morus (czerwiec 2016 r.) sticky icon

W połowie czerwca 2016 r. pod opiekę EKOSTRAŻY trafił Morus. Został odebrany tak mocno nadużywającemu alkoholu opiekunowi, że trudno było się z nim porozumieć mimo przedpołudniowej pory. Pies od kilku miesięcy krążył z "guzem" w okolicach odbytu po jednej z podwrocławskich miejscowości, często po prostu leżał pod wiejskim sklepem, gdzie spożywa się alkohol.

NIECH MAJĄ PRAWA! sticky icon

Serdecznie zapraszamy na organizowaną przez EKOSTRAŻ i Fundację CZARNA OWCA PANA KOTA konferencję "Niech mają prawa!", która odbędzie się 30 marca 2016 roku w Warszawie. Na konferencji będzie miała miejsce premiera raportu z monitoringu jednostek policji, prokurator rejonowych i sądów w zakresie ścigania w latach 2012-2015 przestępstw i wykroczeń z Ustawy o ochronie zwierząt, który wspólnie prowadziliśmy przez ostatnich 18 miesięcy. Zapisy na konferencję trwają do 20 marca 2016 roku. Liczba miejsc jest ograniczona.

Wiosna jeży 2015 /ZDJĘCIA/ sticky icon

Każdego miesiąca udzielamy pomocy weterynaryjnej i opieki kilkudziesięciu dzikim jeżom. Żadna pora roku nie jest dla jeży łaskawa, ale wiosna nie sprzyja im szczególnie. Nie tak dawno wybudzone z jesienno-zimowej hibernacji, osłabione i chude, biegają w poszukiwaniu pokarmu i partnerów (partnerek) do prokreacji. Wiosenne jeże to głównie ofiary działalności człowieka (samochody, kosiarki do trawy, wypalanie traw) lub życia w otoczeniu człowieka (psy, urazy mechaniczne kończyn).

Wiosenne zwierzęta (2015) /ZDJĘCIA/ sticky icon

Wiosną mieliśmy pełne ręce roboty, niosąc pomoc i schronienie chorym, rannym i osłabionym zwierzętom dzikim z Dolnego Śląska.  Wiosną 2014 roku ratunek w EKOSTRAŻY otrzymało blisko 200 zwierząt w potrzebie. Pod naszą opiekę trafiły m.in. liczne gatunki ptaków w różnych stadiach rozwoju, zające, kuny, lisy, sarny, nietoperze, a nawet jeż pigmejski i ranny karczownik. Zwierzaki były leczone i odchowywane, a następnie wypuszczane na wolność. Poniżej prezentujemy wybór zdjęć zwierząt, które ratowaliśmy tej wiosny.

PRZEKAŻ 1% PODATKU

Pomóż zwierzętom

Serdecznie prosimy o pomoc zwierzętom ratowanym każdego dnia przez EKOSTRAŻ poprzez wpłatę darowizny na nasze konto bankowe.

Wydrukuj formularz wpłaty
Pomóż teraz
Donation with PayPal

Adopcje

Zawsze Reaguj

Zgłoś interwencję

EKOSTRAŻ TAKŻE NA:

Wspierają nas: