Życie zwierząt w hurcie: 2 zł


Relacja medialna (21.02.2011 r.):

Dolnośląskie Centrum Hurtu zaprasza w każdy piątek na "HURT ZOOLOGICZNY". Na stronie internetowej organizatora znajdują się nawet zdjęcia. Wszystkiego, ale nie zwierząt, które co piątek hurtowo stłoczone w pseudo-klatkach i pseudo-wolierach w jakimś baraku są hurtowo sprzedawane tzw. "detalistom". Papugi, szczurki, króliczki, po kilkanaście sztuk w małych klatkach, bez stałego dostępu do wody pitnej. Całkowicie UTOWAROWIONE: sprzedawcy nie ukrywają, że "jak się nie sprzedadzą", trafią "do gnoju" lub "na karmówkę". Przezornie informują nas, że "dziś się króliczki źle sprzedają". Nie pozwalają wykonać zdjęć obrazujących warunki bytowania tych zwierząt. A w końcu ktoś tam rozpoznaje, że wcale nie reprezentujemy fikcyjnego sklepu zoologicznego "EKO-FAUNA", zainteresowanego gryzoniami i ptakami w hurcie, lecz obecną już kiedyś w ich garażowych lub stodołowych hodowlach gryzoni organizację ochrony zwierząt.

Nie dyskutujemy. Nie ma z kim i o czym. Zabieramy kilka zwierząt. Które są zbyt małe i słabe, za wcześnie zabrane od karmiącej matki. Albo bo nie ma "brania" na króliczki dziś. Albo bo detaliści "leczą kaca" po wczorajszym święcie i nie chcialo im się przyjść na "hurt". Albo bo szczurki mają uszka fizycznie zniszczone świerzbowcem i nie zachwycą potem nikogo w sklepie.

Żeby nie trafiły do "gnoju" lub "na karmówkę" za 2 zł od sztuki. Jako polskie społeczeństwo, osiągnęliśmy dno, nawet w ramach tzw. humanitarnej, dopuszczającej wykorzystywanie zwierząt przez ludzi, dziedzinie naszych ludzkich działań. I jest to dno totalne.

Zabrane zwierzęta zostały wyleczone przez EKOSTRAŻ i przekazane do adopcji. EKOSTRAŻ zwróciła się w przedmiotowej sprawie do Powiatowego Lekarza Weterynarii we Wrocławiu jako organu nadzoru nad miejscami handlu zwierząt, który zobowiązał się do podjęcia stosownych stanowczych działań. Oczekujemy na ich efekt.

Niestety handel zwierzętami domowymi w Polsce nie jest objęty żadnymi jasnymi i jednoznacznymi przepisami prawa. Nie istnieją także żadne przepisy dotyczące warunków, w których powinny przebywać oferowane do sprzedaży zwierzęta domowe. To, co się dzieje w Dolnośląskim Centrum Hurtu we Wrocławiu przekracza jednak nawet granice tolerancji detalicznych handlowców, którzy powiadomili nas o panujących tam warunkach.


PRZEKAŻ 1% PODATKU

Pomóż zwierzętom

Serdecznie prosimy o pomoc zwierzętom ratowanym każdego dnia przez EKOSTRAŻ poprzez wpłatę darowizny na nasze konto bankowe.

Wydrukuj formularz wpłaty
Pomóż teraz
Donation with PayPal

Adopcje

EKOSTRAŻ TAKŻE NA:

Wspierają nas: