Inne


CZAPLA

Trafiła do nas czapla biała w stanie skrajnego przemarznięcia i osłabienia. Została znaleziona w ogrodzie przez mieszkankę Radwanic. Lekarz weterynarii określił stan ptaka jako zły. Czapla dostała jednak leki wzmacniające, po których poczuła się znacznie lepiej. W tej chwili czapla pozostaje pod opieką EKOSTRAŻY i kiedy tylko poczuje się znowu silnym ptakiem, zdolnym do samodzielnego funkcjonowania, zostanie wypuszczona na wolność.

 

GOŁĄB MIEJSKI

W bardzo mroźny wieczór na ulicy siedział wychudzony gołąb i spoglądał błagalnym wzrokiem na przechodzących ludzi, ale nikt nie zwracał na niego uwagi. Znalazła się jednak osoba, która ptaka zabrała ze sobą i przyniosła go do nas. Wystarczyło go podkarmić i wypuścić na wolność.

NIETOPERZ

Mroczek posrebrzany (Vespertilio murinus) siedział sobie w kuchni na blacie, właściciel domu poprosił o jego zabranie. Przekazaliśmy zwierzę do zaprzyjaźnionego miłośnika nietoperzy. Jest trochę osłabiony, zostanie wypuszczony, gdy poprawi się jego stan zdrowia.

GOŁĄB GARBONOSY

Zgłoszono nam problem gołębia, który bardzo długo siedział na śniegu, wyglądał na bardzo zmęczonego i osłabionego. Gołąb został przebadany u weterynarza, nie był ranny tylko wycieńczony i głodny. Bezskutecznie szukaliśmy właściciela ptaka, dlatego skierowaliśmy go do adopcji.

SPACER ŁABĘDZIA

Poinformowano nas,  że łabędź stoi na skrzyżowaniu i tamuje ruch. Pojechaliśmy po ptaka. Przenieśliśmy łabędzia do wody, był cały i zdrowy.

  

IGUANA

Na jednej z dzielnic Wrocławia znaleziono Legwana Zielonego , który przebywał na działkach. Leżał w śniegu bardzo osłabiony, wyziębiony, głodny. Odwieźliśmy gada do specjalisty, gdzie udzielono mu pierwszej pomocy. Mimo naszych starań po miesiącu leczenia legwan zmarł.

ŻÓŁW

We Wrocławiu porzucono żółwia czerwonolicego (właściwie to chciano wrzucić go do rzeki Widawki). Trwafił  do nas i był jakiś czas pod naszą opieką. Ostatecznie trafił do adopcji.

PRZEKAŻ 1% PODATKU

Pomóż zwierzętom

Serdecznie prosimy o pomoc zwierzętom ratowanym każdego dnia przez EKOSTRAŻ poprzez wpłatę darowizny na nasze konto bankowe.

Wydrukuj formularz wpłaty
Pomóż teraz
Donation with PayPal

Adopcje

EKOSTRAŻ TAKŻE NA:

Wspierają nas: