Psy z Karczyna


TOZ w Strzelinie poprosił nas o pomoc psom z Karczyna, nad którymi od wielu miesięcy znęca się właściciel. Psy zostały odebrane.

Z zebranych relacji licznych świadków wynikało, że właścicielka - osoba lecząca się psychiatrycznie - bije posiadane przez siebie psy, nie karmi ich i nie zapewnia im właściwych warunków bytowania.

Na miejscu zastano trzy psy znajdujące się w ogrodzie, przywiązane do płotu, bez schronienia. Tylko dzięki wrażliwości sąsiadów, zwierzętom udostępniono starą budę oraz dwie szafki, żeby mogły schronić się przed śniegiem. W mieszkaniu właścicielki zwierząt ujawniono dwumiesięcznego szczeniaka.

Właścicielka początkowo nie chciała współpracować z Inspektorami Ochrony Zwierząt i zachowywała się bardzo agresywnie. W wyniku mediacji i ostrzeżeniu o odpowiedzialności karnej za znęcanie się nad zwierzętami oraz możliwości administracyjnego odebrania zwierząt w trybie natychmiastowym, właścicielka ostatecznie zrzekła się wszystkich posiadanych przez siebie zwierząt na rzecz "EKOSTRAŻY". Zwierzęta zostały przekazane do adopcji.

PRZEKAŻ 1% PODATKU

Pomóż zwierzętom

Serdecznie prosimy o pomoc zwierzętom ratowanym każdego dnia przez EKOSTRAŻ poprzez wpłatę darowizny na nasze konto bankowe.

Wydrukuj formularz wpłaty
Pomóż teraz
Donation with PayPal

Adopcje

EKOSTRAŻ TAKŻE NA:

Wspierają nas: