Psy z Kowal


Dwa psy na wrocławskich Kowalach były utrzymywane przez właściciela w skandalicznych warunkach bytowych. Psy zostały odebrane i przekazane do adopcji.

EKOSTRAŻ została poproszona o dokonanie kontroli warunków bytowych psów na wrocławskich Kowalach. W jej toku stwierdzono, że dwa psy utrzymywane są w nieodpowiednich warunkach bytowych: jeden z nich, szczeniak w wieku około 6 miesięcy przebywał zamknięty przez cały czas w ciemnej komórce, pełnej śmieci i gryzoni. Drugi przywiązany był do nieszczelnej i nieocieplanej budy, brodząc w kałużach i błocie. Oba pieski były bardzo zżyte ze swoim właścicielem, który z powodu swojej sytuacji materialnej nie był w stanie zapewnić zwierzętom właściwych warunków bytowych.

Postanowiliśmy mu pomóc i znaleźliśmy nawet sponsora gotowego ufundować właścicielowi zwierząt profesjonalną budę. Kolejna kontrola dobrostanu zwierząt wykazała jednak, że pies przywiązany do budy nie tylko przebywa w złych warunkach, ale jest także skrajnie zaniedbany: bardzo wychudzony, z sierścią w bardzo złym stanie.  W tej sytuacji pozostawienie zwierząt u właściciela stało się możliwe, ponieważ nie dawał on rękojmi właściwej troski o swoje psy nawet w tak podstawowych sprawach, jak ich właściwe i regularne karmienie.

Oba psy zostały ostatecznie odebrane właścicielowi. 6-miesięczny szczeniak trafił już do domu adopcyjnego. Pies przywiązany do budy uzyskał fachową opiekę, został m.in. ostrzyżony, dzięki czemu wyszło na jaw potworne wychudzenie zwierzęcia. Po strzyżeniu ważył zaledwie 3 kg. Piesek dochodzi do siebie w domu tymczasowym EKOSTRAŻY i oczekuje na adopcję (Maksiu).

PRZEKAŻ 1% PODATKU

Pomóż zwierzętom

Serdecznie prosimy o pomoc zwierzętom ratowanym każdego dnia przez EKOSTRAŻ poprzez wpłatę darowizny na nasze konto bankowe.

Wydrukuj formularz wpłaty
Pomóż teraz
Donation with PayPal

Adopcje

EKOSTRAŻ TAKŻE NA:

Wspierają nas: