Ludzie


Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt EKOSTRAŻ we Wrocławiu tworzą ludzie, dla których skuteczna i mądra ochrona zwierząt jest ważna. Wśród nich:

 

Edyta Bąk (info@ekostraz.pl, tel. 883 404 888) - absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, prawie od zawsze całym jej życiem są zwierzęta, a najukochańszym hobby ratowanie zwierząt, które z różnych powodów potrzebują ludzkiej pomocy. W ciągu swojej kilkuletniej pracy społecznej robiła wiele, aby zwierzęta ratować: pływała po zamarzniętej fosie miejskiej, by ocalić łabędzia, razem z policją i strażą pożarną wchodziła do mieszkania wprost z kilkunastometrowego wysięgnika, aby odłowić agresywnego psa, a nawet przerwała spektakl teatralny w reżyserii R. Garcii podczas prestiżowego wrocławskiego festiwalu, aby uratować podtapiane przez aktora chomiki. Jeśli chodzi o ratowanie zwierząt z opresji, dla Edyty nie ma rzeczy niemożliwych.

 

 

Dawid Karaś (info@ekostraz.pl, tel. 605 78 22 14) - absolwent biologii i filozofii na Uniwersytecie Wrocławskim, obecnie studiuje prawo. Jak mówi, wszystko to po to, aby skutecznie pomagać zwierzętom. Prowadził wiele zakończonych sukcesami postępowań karnych dotyczących znęcania się nad zwierzętami. Autor licznych publikacji dotyczących ochrony zwierząt, w tym m.in. raportów o uchwałach gmin w sprawach bezdomnych zwierząt oraz raportów o współpracy organizacji ochrony zwierząt z organami administracji publicznej. Pasjonuje się biologią i ochroną jeży europejskich.

 

 

Patrycja Starosta (info@ekostraz.pl, tel. 660 470 166) - szefowa marketingu i PR EKOSTRAŻY. Ukończyła Wydział Zdrowia Publicznego Akademii Medycznej, ale przede wszystkim jest psychologiem (z wykształcenia i powołania). Łagodna, empatyczna i życzliwa - nie jest obojętna na niczyje problemy. Dlatego na codzień pracuje wspierając młodzież jednego z wrocławskich gimnazjów. Poza tym realizuje się zawodowo jako specjalista na Uniwersytetecie Przyrodniczym. Od zawsze interesowała się problemami zwierząt a jej wrażliwość na cierpienie niewinnych i bezbronnych stworzeń spowodowała, że działa społecznie na ich rzecz od wielu lat. Jej przyjazne usposobienie w połączeniu z profesjonalizmem psychologa o wieloletnim doświadczeniu w prowadzeniu terapii sprawia, że żadna interwencja nam nie straszna. Miłośniczka muzyki (zwłaszcza jazzu), mocnej kawy i sernika z polewą czekoladową. Jest właścicielką jamnika imieniem Dabo oraz przygarniętych z interwencji kundelka Tadeusza i kota Deksia.

 

 

Tamara Chorążyczewska - absolwentka III LO we Wrocławiu oraz Wydziału Filologicznego (polonistyka) Uniwersytetu Wrocławskiego. Przez 5 lat pracowała w Biurze Promocji Politechniki Wrocławskiej, obecnie pracuje w zespole Biura Promocji Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Od ponad 10 lat współpracownik Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Rodowita wrocławianka. Matka dwójki dzieci, żona jednego męża, właścicielka 2 kotów. Jest miła, konkretna, a do tego utalentowana plastycznie. Na Tamarę trafiliśmy, kiedy ta postanowiła zaangażować się w pracę społeczną w ramach struktur ngo. Bardzo chcemy, żeby jej się spodobało i żeby przez lata długie uczestniczyła w realizacji także własnych pomysłów w EKOSTRAŻY.

 

 

Anna Chrobot - absolwentka prawa na Uniwersytecie Wrocławskim, bardzo zapracowany adwokat. Pomimo tego prawie każdą wolną chwilę poświęca albo na bezpośrednie działania interwencyjne w obronie zwierząt, albo na czynny udział w postępowaniach karnych i administracyjnych dotyczących ochrony zwierząt. Jej wiedza oraz umiejętności powodują, że nie straszna nam żadna zbiurokratyzowana procedura prawno-administracyjna, którą niejednokrotnie musimy przechodzić, aby ukarać sprawcę znęcania się nad zwierzętami. Z Anią to czysta przyjemność.

 

 

 

 

Eliza Strzelecka - Gołek (adopcje@ekostraz.pl, tel. 602 720 676) - najbardziej uzdolniona artystycznie z nas wszystkich, projektantka wnętrz, a także dyplomowany specjalista od zachowań psów. Ma ogromne mieszkanie, a w nim trzy psy i dwoje dzieci oraz mnóstwo miejsca na tymczasowe schronienie dla zwierząt pochodzących z naszych interwencji. Eliza jest niezwykle życzliwą, ale też konkretną osobą, na którą zawsze można liczyć.

 

 

 

Agnieszka Kołyszko - studentka administracji, a zawodowo funkcjonariusz publiczny jednej z służb mundurowych. Wielką i szczerą miłością darzy koty oraz swoje wspaniałe małe autko. Agnieszka jest osobą, na którą zawsze możemy liczyć i na której zawsze możemy polegać. Profesjonalizm przeprowadzania przez nią interwencji powinien być wzorem do naśladowania dla każdego, kto poważnie myśli o pracy społecznej na rzecz ochrony zwierząt.

 

 

 

Monika Jurzyk - od 8:00 do 16:00 grafik komputerowy, po godzinach kucharko-piekarka, czyli garkotłuk dodający serce do jedzenia :). Poza tym miłośniczka jazdy na rowerze, komiksów, literatury s-f oraz ciężkiego grania. Mieszka w komunie pełnej kobiet wraz z 3 kotami - Rudolfem Hessem, Lusindą Gonzales Hess, Matisem, 2 myszami - Halinkiem i Stefankiem, oraz szynszylą Tigą. Monika jest naszym ukochanym grafikiem komputerowym, który zawsze szybko i profesjonalnie wciela w życie nasze najbardziej dziwne pomysły. Z naszych niejasnych wyobrażeń zrobiła konkretne, wspaniałe, profesjonalne logo EKOSTRAŻY. Jest prawdziwym zawodowcem, więc koordynuje wszystkie nasze projekty graficzne.

PRZEKAŻ 1% PODATKU

Pomóż zwierzętom

Serdecznie prosimy o pomoc zwierzętom ratowanym każdego dnia przez EKOSTRAŻ poprzez wpłatę darowizny na nasze konto bankowe.

Wydrukuj formularz wpłaty
Pomóż teraz
Donation with PayPal

Adopcje

EKOSTRAŻ TAKŻE NA:

Wspierają nas: