Gołębie z Marynarskiej


Po dramatycznym apelu mieszkańców ulicy Marynarskiej we Wrocławiu, skorzystaliśmy z technik alpinistycznych, aby ratować gołębie rzekomo uwięzione w kanale wentylacyjnym.

Na początku marca 2010 roku kilku mieszkańców bloków komunalnych przy ulicy Marynarskiej we Wrocławiu zwróciło się do nas z dramatycznym apelem o pomoc gołębiom, które według ich wiedzy i obserwacji zostały uwięzione w kanałach wentylacyjnych na skutek działań administracji budynku. Interwencja została podjęta bez zbędnej zwłoki.

Ze spółdzielni mieszkaniowej uzyskaliśmy informację, że w ostatnich dniach rzeczywiście nastąpiło zamknięcie kanałów wentylacyjnych znajdujących się w górnej partii bloków za pomocą zewnętrznych kratek. Działania te miały na celu uniemożliwienie dostępu do kanałów wentylacyjnych gołębiom, na które skarżyli się niektórzy mieszkańcy. Władze spółdzielni mieszkaniowej zapewniły przy tym, że  zamknięcie kanałów zostało powierzone specjalistycznej firmie, a gołębie zostały wcześniej z nich przepłoszone.

Pomimo tych wyjaśnień, jako „porządna” organizacja ochrony zwierząt, postanowiliśmy sami upewnić się, że w kanałach nie zostały uwięzione żadne ptaki. Dwoje Inspektorów Ochrony Zwierząt wyposażonych w specjalistyczny sprzęt alpinistyczny kilkakrotnie wchodziło na dach bloku, aby za pomocą przystosowanej do śledzenia obiektów w ciemności kamery zajrzeć do kanałów wentylacyjnych. W ujściach kanałów pozostawiano także ziarno, aby później – na skutek jego ewentualnej konsumpcji – choćby pośrednio potwierdzić obecność żywych gołębi.

Pomimo wykorzystania praktycznie każdej możliwości dostępu do kanałów wentylacyjnych, nie wykazano, aby były w nich obecne żywe gołębie.


PRZEKAŻ 1% PODATKU

Pomóż zwierzętom

Serdecznie prosimy o pomoc zwierzętom ratowanym każdego dnia przez EKOSTRAŻ poprzez wpłatę darowizny na nasze konto bankowe.

Wydrukuj formularz wpłaty
Pomóż teraz
Donation with PayPal

Adopcje

EKOSTRAŻ TAKŻE NA:

Wspierają nas: