Bocian z Mieczkowa


Mieszkańcy Mieczkowa (gmina Kostomłoty) poprosili nas o ratowanie bociana, który w skutek walki z innym bocianem, został bardzo poważnie poturbowany. Bocian jest w trakcie leczenia.

Bociany mające od wielu lat swoje gniazdo na dachu kościoła w Mieczkowie stały się nie tyle charakterystycznym elementem krajobrazu tej miejscowości, ale raczej równoprawnymi "obywatelami" wsi, częścią wiejskiej społeczności, która może liczyć na pomoc innych zawsze wtedy, gdy wydarzy się coś złego.

Mieszkańcy z troską i zaangażowaniem zrelacjonowali nam walkę bocianów, w wyniku której jeden z nich został poważnie ranny i poprosili o udzielenie natychmiastowej pomocy poszkodowanemu osobnikowi.

Ptak został niezwłocznie przewieziony do kliniki weterynaryjnej. Jak się okazało, doznał on poważnego w skutkach otwartego złamania kości skrzydła. Ptak jest w trakcie leczenia, po nim poddany zostanie specjalistycznej rehabilitacji, która umożliwi mu powrót do normalnego życia w naturze. Być może, ze względu na rozległy i poważny charakter obrażeń, zamieszka w zamkniętych warunkach azylu dla dzikich ptaków.  

PRZEKAŻ 1% PODATKU

Pomóż zwierzętom

Serdecznie prosimy o pomoc zwierzętom ratowanym każdego dnia przez EKOSTRAŻ poprzez wpłatę darowizny na nasze konto bankowe.

Wydrukuj formularz wpłaty
Pomóż teraz
Donation with PayPal

Adopcje

EKOSTRAŻ TAKŻE NA:

Wspierają nas: