Chory pies z Obornik Śl.


Od przynajmniej roku raczej przy cichej niż głośnej obojętności nieświadomego niczego właściciela oraz mieszkańców żył sobie taki oto pies w Obornikach Śląskich. Z ogromnym guzem (prawdopodobnie nowotworowym), przeszkadzającym, rozlizywanym i wygryzanym, popękanym, prawie ciągnącym się po ziemi. Ot, takie drobnostki. Anatomia zaniedbanej, nigdy nie diagnozowanej i nie leczonej choroby. Czy jeszcze uleczalnej?. Zastanawialiśmy się w grudniu 2012 roku, kiedy na skutek zgłoszonej do nas interwencji pies trafił pod naszą opiekę.

Pies okazał się starszą suczką. Postanowiliśmy zrobić wszystko, by dać jej szansę na życie bez choroby, cierpienia i dyskomfortu. Dzięki naszym Darczyńcom (dziękujemy!) piesek został zdiagnozowany oraz przeszedł trudną  i długą operację usunięcia 2 ogromnych guzów nowotworowych: jednego widocznego na poniższych fotografiach, drugiego o podobnej wielkości ukrytego w drogach rodnych. Pies został także wysterylizowany.

Po tak rozległym zabiegu pies dochodził do siebie przez kilka tygodni pod czułą opieką wolontariuszy EKOSTRAŻY. I wreszcie doszedł do siebie. Obecnie cieszy się już dobrym, szczęśliwym życiem. Bo każda odczuwająca istota, nawet ta starsza, zasługuje na dobre życie bez cierpienia.

GALERIA ZDJĘĆ:

/kliknij na miniaturę, aby powiększyć/

PRZED ZABIEGIEM:

PO ZABIEGU:


PRZEKAŻ 1% PODATKU

Pomóż zwierzętom

Serdecznie prosimy o pomoc zwierzętom ratowanym każdego dnia przez EKOSTRAŻ poprzez wpłatę darowizny na nasze konto bankowe.

Wydrukuj formularz wpłaty
Pomóż teraz
Donation with PayPal

Adopcje

EKOSTRAŻ TAKŻE NA:

Wspierają nas: