Pies ze skrzyni


12 czerwca 2010 r. EKOSTRAŻ wraz z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu czasowo odebrała właścicielowi szczeniaka utrzymywanego w niewłaściwych warunkach bytowania na terenie budowy przy ul. Sępa Szarzyńskiego we Wrocławiu. Właściciel psa został zatrzymany przez policję.

O psie powiadomili nas bardzo zaniepokojeni mieszkańcy. Interwencja została podjęta bez zbędnej zwłoki. Na miejscu ujawniono, że właściciel utrzymuje około 1.5 miesięcznego szczeniaka w drewnianej skrzyni, którą szczelnie zamyka. Zwierzę było bardzo odwodnione ze względu na brak stałego dostępu do wody pitnej przy bardzo wysokiej temperaturze otoczenia. Korzystając z ustawowych uprawnień, podjęliśmy decyzję o jego natychmiastowym odebraniu.

Właściciel stanowczo odmówił wydania psa i zamknął się na terenie budowy. W związku z czym, w celu wykonania decyzji EKOSTRAŻY, na miejsce wezwano funkcjonariuszy policji, którzy wkroczyli na teren budowy i doprowadzili do czasowego odbioru zwierzęcia. Piesek przebywa w domu tymczasowym EKOSTRAŻY, a policja prowadzi postępowanie w kierunku popełnienia przez właściciela przestępstwa znęcania się nad psem poprzez utrzymywanie go w niewłaściwych warunkach bytowania.

Serdecznie dziękujemy funkcjonariuszom policji z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu za profesjonalną i bezkompromisową asystę podczas tej interwencji.

Galeria zdjęć:


PRZEKAŻ 1% PODATKU

Pomóż zwierzętom

Serdecznie prosimy o pomoc zwierzętom ratowanym każdego dnia przez EKOSTRAŻ poprzez wpłatę darowizny na nasze konto bankowe.

Wydrukuj formularz wpłaty
Pomóż teraz
Donation with PayPal

Adopcje

EKOSTRAŻ TAKŻE NA:

Wspierają nas: