PLUTON SPOD ŚWIDNICY URATOWANY (wrzesień 2016)


29 września 2016 roku EKOSTRAŻ interweniowała w okolicach Świdnicy, gdzie na końcu przyczepionego do szopy sznurka zastaliśmy psa Plutona. Wygląda jak staruszek, a ma tylko 6 lat. Zaropiałe oczy. Wystające żebra. Jego wyniszczone ciało w większości pozbawione jest sierści - już na pierwszy rzut oka wygląda to na uogólnionego świerzbowca. Pluton miejscami rozdrapuje skórę do krwi.

Psem opiekuje się 80-letnia staruszka. Ciepła i serdeczna. Mogłaby godzinami opowiadać o wycieczce do Rzymu i Świętym Ojcu Pio. Na pożegnanie dostaliśmy od niej święte obrazki. Staruszka - z racji wieku i mentalności - wyraźnie nie ogarnęła opieki nad swoim psem, chociaż nie było tak, że zupełnie nie próbowała. Pies został zabrany przez EKOSTRAŻ, znajduje się pod naszą opieką. Przeprowadzone badania potwierdziły, że pies bardzo cierpi na uogólnioną i zaawansowaną postać świerzbowca. Jego leczenie będzie trwało kilka miesięcy - szacujemy, że 70% sierści psa będzie wymagało odtworzenia, aby znowu wyglądał on po prostu normalnie. Rokowania są pozytywne. Po leczeniu będziemy szukali dla Plutona nowego domu. Interwencja została przeprowadzona przez EKOSTRAŻ na skutek zgłoszenia takiej konieczności przez społeczność SOS DLA ZWIERZĄT CAŁA POLSKA, którą wcześniej zaalarmował o sytuacji Pan Adam (https://www.facebook.com/463921140484571/videos/567080776835273/).

Leczenie psa Plutona spod Świdnicy można wspomóc poprzez wpłatę darowizny na konto bankowe EKOSTRAŻY (78 1540 1030 2103 7774 4098 0001 z dopiskiem "Pluton")

GALERIA ZDJĘĆ:

/kliknij na miniaturkę, aby powięszyć/

  

  

  

Zobacz i skomentuj także na:


PRZEKAŻ 1% PODATKU

Pomóż zwierzętom

Serdecznie prosimy o pomoc zwierzętom ratowanym każdego dnia przez EKOSTRAŻ poprzez wpłatę darowizny na nasze konto bankowe.

Wydrukuj formularz wpłaty
Pomóż teraz
Donation with PayPal

Adopcje

EKOSTRAŻ TAKŻE NA:

Wspierają nas: