CO spotkało psy z lasku na wrocławskich Opatowicach? /DRASTYCZNE/


Relacja medialna (23.02.2011 r.):


Pod koniec lutego 2011 r. EKOSTRAŻ została zawiadomiona o zwłokach dwóch psów, które znajdują się w niewielkiej odległości od siebie w lasku przy ulicy Nizinnej na wrocławskich Opatowcach. Wstępne oględziny zwłok wykazały, że oba psy należą do stosunkowo rzadko spotykanych w Polsce ras z grupy chartów (pierwszy z nich to samica psa rasy borzoj w wieku ok. 6 lat, drugi to samiec psa rasy whippet w wieku około 6 lat). Fakt ten wydał nam się niepokojący, stąd też oba psy skierowane zostały do Zakładu Patomorfologii i Weterynarii Sądowej UP we Wrocławiu na sekcję zwłok.

Jej wyniki z początku marca 2011 r. są jeszcze bardziej niepokojące: przyczyna śmierci obu psów jest tożsama (niewydolność krążeniowo-oddechowa z wykluczeniem zatrucia i bez możliwości jednoznacznego wykluczenia eutanazji ze względu na krótki okres rozkładu substancji czynnych używanych do jej przeprowadzenia).

Jaki los spotkał te psy? Kto i dlaczego je uśmiercił? Czy był to lekarz weterynarii uprawniony do wykonywania zabiegów uśmiercenia zwierząt przez podanie letalnej dawki Morbitalu? Ale dlaczego miałby on uśmiercać – jak wykazała sekcja - zdrowe i stosunkowo młode psy, a więc dlaczego miałby uśmiercać je bezzasadnie, wbrew prawu ochrony zwierząt? Oba na raz? Z jakiego powodu? I dlaczego lekarz weterynarii miałby porzucać zwłoki uśmierconych zwierząt na parkowym terenie we Wrocławiu? Czy też może rzeczywista przyczyna śmierci psów była inna? A jeśli tak, to jaka?

Nie mamy żadnych wątpliwości, że oba psy należały do tego samego właściciela. Usilnie go poszukujemy w celu ustalenia powodu uśmiercenia zwierząt oraz przyczyn porzucenia ich zwłok w miejscu publicznym na terenie Wrocławia.

Samica psa rasy borzoj w wieku około 6 lat posiadała w lewym uchu zielony niewyraźny tatuaż przedstawiający układ litery i cyfr: N009 lub M009 lub I1009.

Na informacje (także anonimowe) oczekujemy pod numerem telefonu 666 214 555 oraz adresem elektronicznym: info@ekostraz.pl. Pytanie jest jedno: CO spotkało dwa charty z lasku na wrocławskich Opatowicach? Do dziś nie udało się znaleźć odpowiedzi na to pytanie.

Galeria zdjęć:

(kliknij ma miniaturkę, aby powiększyć)


PRZEKAŻ 1% PODATKU

Pomóż zwierzętom

Serdecznie prosimy o pomoc zwierzętom ratowanym każdego dnia przez EKOSTRAŻ poprzez wpłatę darowizny na nasze konto bankowe.

Wydrukuj formularz wpłaty
Pomóż teraz
Donation with PayPal

Adopcje

EKOSTRAŻ TAKŻE NA:

Wspierają nas: