Przekaż
na EKOSTRAŻ

Odmień z nami los zwierząt domowych i dzikich!
Wpisz w deklaracji podatkowej 0000352569

Wypełnij PIT online i przekaż 1,5% podatku

Od 12 lat zajmujemy się ratowaniem zwierząt domowych, dzikich oraz wolnobytujących - na Dolnym Śląsku i nie tylko.

Trafiają do nas psy, koty, domowe gryzonie, ale też dzikie małe ssaki i ptaki. Szczególnym elementem naszej działalności jest pomoc jeżom.

Interweniujemy w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia zwierząt, ratujemy, leczymy, otaczamy opieką, znajdujemy dom lub wypuszczamy na wolność. Walczymy o sprawiedliwość dla zwierząt w sądzie. Edukujemy młodszych i starszych, promujemy ideę pomagania.

Jako jedna z niewielu organizacji niesiemy pomoc zwierzętom przez całą dobę. Jesteśmy przede wszystkim wolontariuszami, ale wśród nas znajdziecie m.in. osoby upoważnione do interwencji na rzecz zwierząt, techników weterynarii, behawiorystów. Wszystkich nas łączy jedna pasja i miłość do zwierząt.

Na co wykorzystamy Twój 1,5%?

Interwencje i leczenie zwierząt domowych

Co roku odbieramy setki psów i kotów z tragicznych warunków oraz pociągamy do odpowiedzialności ich oprawców. Twoja wpłata pomoże pokryć leczenie zwierząt, a także koszty interwencji i koszty sądowe.

Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych

W naszym azylu schronienie znajdują dzikie zwierzęta skrzywdzone przez człowieka. Wypalanie i koszenie traw, nadmierna prędkość, niszczenie naturalnych siedlisk to główne powody, dla których dzikie zwierzęta potrzebują naszej pomocy. Jesteśmy dla nich, 24h/dobę.

Domy tymczasowe

Opiekunowie tymczasowi są na wagę złota! Pod naszym okiem działa kilkadziesiąt takich domów. Pokrywamy koszty utrzymania i leczenia zwierząt w nich przebywających... I aktywnie szukamy domów stałych.

Kampanie edukacyjne

Działalność edukacyjna to ważna część naszej misji. Uwrażliwiamy najmłodszych i wyjaśniamy dorosłym, jak mądrze pomagać zwierzętom. Edukujemy w zakresie ratowania dzikich zwierząt, ustawy o ochronie zwierząt oraz bezpiecznego kontaktu ze zwierzętami domowymi.

Pomoc Ukrainie

EKOSTRAŻ organizuje konwoje pomocowe, działając na terenie Ukrainy - udzielając pomocy weterynaryjnej na miejscu, dostarczając karmę i leki.

Transportujemy najbardziej potrzebujące zwierzęta do Polski.

W azylu we Wrocławiu schronienie znalazło już ponad 90 zwierząt - ofiar wojny.

Jak się rozliczyć?

Od 15 lutego 2021 roku wstępnie wypełnione deklaracje każdego podatnika pojawią się na portalu “TWÓJ E-PIT” Ministerstwa Finansów. Do 2 maja 2022 roku można je zaakceptować, edytować, lub wysłać rozliczenie samodzielnie. Kto tego nie zrobi, zostanie rozliczony na podstawie danych służb podatkowych. Jednak warto do rozliczenia zajrzeć lub przesłać je samodzielnie. Choćby po to, by być pewnym, że wszystkie ulgi zostały prawidłowo uwzględnione. Podobnie jak wskazanie Organizacji Pożytku Publicznego, na którą przeznaczony zostanie 1,5% podatku.

Sprawdź poprawność swoich danych w usłudze Twój e-PIT

Zachęcamy do pobrania darmowego programu e-pity - dzięki niemu krok po kroku wypełnisz interaktywny formularz zeznania podatkowego. Podpowiedzi pokażą, w które rubryki wpisać odpowiednie kwoty, a reszta zostanie wypełniona automatycznie, dzięki czemu unikniesz pomyłek w obliczeniach. Gotowy, wypełniony formularz PIT możesz zapisać na dysku komputera, wydrukować i złożyć osobiście w swoim Urzędzie Skarbowym. Możesz również wysłać e-deklarację bezpośrednio do Ministerstwa Finansów – otrzymasz potwierdzenie złożenia deklaracji podatkowej przez internet.

Rozlicz się w programie e-pity

Można również rozliczyć się tradycyjnie. Wypełniając deklarację znajdziesz rubrykę "WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1,5% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)". W polu: "numer KRS" wpisz: "0000352569", a w miejscu "Wnioskowana kwota" - kwotę, którą chcesz przekazać (nie większą niż 1,5% wyliczonego podatku należnego, zaokrągloną do pełnych dziesiątek groszy w dół). Złóż terminowo swój PIT, a urząd skarbowy przekaże nam środki na konto!

Nie masz czasu wypełniać PIT-a? Skontaktuj się z naszą wolontariuszką - wykwalifikowaną księgową! W zamian za przekazanie 1,5% na rzecz EKOSTRAŻY, zajmie się Twoimi dokumentami. Napisz maila na: ekostraz.pity@wp.pl

Kto może przekazać 1,5%?

1,5% podatku mogą przekazać m.in.:

pracownicy – PIT 37
emeryci/renciści – PIT OP
przedsiębiorcy – PIT 36
przedsiębiorcy-liniowcy – PIT 36L
gracze giełdowi – PIT 38
osoby, które sprzedały nieruchomość – PIT 39