ADOPCJA

Bella


Bella to około 2 – letnia, 10 – kilogramowa suczka. Psia uchodźczyni z Ukrainy, siostra Umki, która już znalazła dom. Z uwagi na swoją lękowość nie nadaje się do domu z małymi dziećmi. Wymaga cierpliwości i pracy.

Bella pięknie otwiera się przy innym psie, zaczepia do zabawy, chce biegać i szaleć na spacerze. Polubiła długie spacery. Po dłuższym kontakcie z człowiekiem daje się głaskać i powoli przekonuję się do niego.

W domu tymczasowym, dzięki pracy behawioralnej, udało się pozbyć strachu przed ludźmi. Dalsza diagnostyka wykazała jednak… że Bella NIE SŁYSZY! Tym samym poznaliśmy podłoże jej lęku i niepewności na otwartej przestrzeni. Wszystko wskazuje na to, że wcześniej jej siostra Umka pełniła rolę słyszącej przewodniczki po świecie. Z Umką Bella czuła się pewniej. W tym momencie Bella jest pewna siebie, gdy ludzki przewodnik prowadzi ją na smyczy – taka kontrola zapewnia jej wsparcie. Jednak gdy smycz znika, znika jej też pewność siebie…

Dodatkowo Bella ma problemy z wyciszeniem – co manifestuje często nad ranem, niszcząc przedmioty. Rozwiązaniem mogłoby być wprowadzenie klatki kenelowej jako miejsca nocnego odpoczynku.

Jednocześnie Bella to bardzo wrażliwy, kochany piesek, cudowna towarzyszka spacerów – kocha być w ruchu i eksplorować. Nie ma problemu w nawiązywaniu kontaktu z innymi psami, choć oczywiście potrzebuje na to nieco czasu.

PILNIE szukamy Belli domu Z DRUGIM, PRZYJAZNYM PSEM (lub z kilkoma psami) – oraz cierpliwego, gotowego na pracę z psem lękowym opiekuna.

Chcesz zaoferować dom stały lub tymczasowy? Skontaktuj się z opiekunem, który przekaże komplet informacji.

Numery opiekuna:
501639535

Wszystkie przekazywane przez nas psy są zaczipowane, odrobaczone i zaszczepione (jeśli pozwala na to stan zdrowia). Wszystkie koty mają zrobione testy FIV/Felv.

Co potem?

  • Zaprosimy Cię na zapoznanie się ze zwierzakiem
  • Gdy będziesz zdecydowany, przeprowadzimy wizytę przedadopcyjną (nie martw się, to nic strasznego! Po prostu chcemy się upewnić, że podopieczny trafi do kochającego domu)
  • Gdy wszystko będzie w porządku, podpiszemy umowę i umówimy się na przekazanie zwierzęcia.

Galeria