ADOPCJA

Szparag

Oto kot Szparag, który kocha wszystkich!Kto jego pokocha na dobre i na złe? Kto da mu domek?

W sezonie szparagowym 2022 w naszej kociarni zjawił się wyjątkowy okaz szparaga… ?

Wiejski kociak-obdartus, kupka nieszczęścia – biały Szparag!

Już na pierwszy rzut oka widać było, że nie służyło mu życie powsinogi ?. Mimo że ledwo trzymał się na łapkach, garnął się do człowieka, łasił, szukał bliskości – i tym rozczulił nas od pierwszych chwil! Szparag bezsprzecznie zyskał sławę najczulszego futrzaka w kociarni! ❤

Po wizycie u weterynarza okazało się, że lista dolegliwości kociaka jest długa: poczynając od futerka w kiepskim stanie, otarć na skórze, braku niektórych zębów, problemów z uszami, poprzez silny katar, do którego doszło ogólne osłabienie, znaczne wychudzenie i wychłodzenie oraz biegunka spowodowana stanem zapalnym jelit.

Niezwłocznie podjęliśmy leczenie i… po kilku miesiącach Szparag zmienił się nie do poznania! Zażegnaliśmy problemy ze skórą, odrosło śliczne, puszyste białe futerko, a dzięki odpowiedniej karmie kocurek przybrał na wadze.

Już myśleliśmy, że wychodzimy na prostą, gdy na brzegu uszka pojawiła się brzydka zmiana. Szybka interwencja chirurga i Szparag stracił kawałeczek uszka. Ale co tam – to wcale nie odbiera mu uroku!

Kocurek jest absolutnie rozbrajający, jak wspina wolontariuszom na kolana, na plecy, na ramiona, wtula się, jak tylko mocno się da! Do tego uroczo posapuje, co jest niestety konsekwencją chronicznego stanu zapalnego górnych dróg oddechowych.

Szparag kocha wszystkich: ludzi, inne koty, polubi i pieska.

To niesamowite, że ten wolno żyjący kotek, który borykał się z tyloma problemami zdrowotnymi, ma w sobie tyle radości życia i taką chęć kontaktu z człowiekiem!

Wszyscy wolontariusze starają się dostarczyć kocurkowi tylu pieszczot, na ile czas pozwala, ale to za mało. No i smutno w klatce ?.

Szparag ma ok. 7 lat, jest wykastrowany, testy fiv i felv ujemne, odrobaczony, nie został zaszczepiony ze względu na problemy ze zdrowiem.

Konieczna kontynuacja leczenia i odpowiednia karma z racji delikatnych jelit.

Chcesz zaoferować dom stały lub tymczasowy? Skontaktuj się z opiekunem, który przekaże komplet informacji.

Numery opiekuna:
535 010 745 (sms)

Wszystkie przekazywane przez nas psy są zaczipowane, odrobaczone i zaszczepione (jeśli pozwala na to stan zdrowia). Wszystkie koty mają zrobione testy FIV/Felv.

Co potem?

  • Zaprosimy Cię na zapoznanie się ze zwierzakiem
  • Gdy będziesz zdecydowany, przeprowadzimy wizytę przedadopcyjną (nie martw się, to nic strasznego! Po prostu chcemy się upewnić, że podopieczny trafi do kochającego domu)
  • Gdy wszystko będzie w porządku, podpiszemy umowę i umówimy się na przekazanie zwierzęcia.

Galeria