ADOPCJA

Mordka

Mordka trafiła do Ekostraży wraz ze swoją siostrą w marcu 2023. Pani, która je dokarmiała, zauważyła pewnego dnia, że koteczki mocno się ślinią i ewidentnie coś im dolega. Obie miały stan zapalny jamy ustnej oraz okazało się, że mają FIV dodatni.

W Ekostraży zostały wyleczone, odrobaczone i zaszczepione. Obie koteczki bardzo bały się dotyku i wszelkich hałasów, są bardzo delikatne i spokojne. Wiedzieliśmy, że w azylowej klatce na pewno się nie otworzą i tak Mordka trafiła do domu tymczasowego pod koniec listopada. Początki nie były łatwe, chowała się za każdym razem, jak słyszała, że ktoś się rusza. Jej tymczasowa opiekunka nie poddawała się i uznała, że da Mordce tyle czasu, ile potrzebuje, nie zmuszając jej do czułości.

Dzięki temu Mordka w kilka miesięcy zrobiła super postępy. Dziś leży swobodnie obok opiekunki, daje się nawet głaskać. Wciąż jednak ma delikatny charakter i trzeba uważać, by jej nie spłoszyć. Mordka lubiła towarzystwo innych kotów w Ekostraży, natomiast ze względu na jej charakter, może zamieszkać raczej ze spokojnym kotem.

Mordka ma około 2,5 roku. Jest wysterylizowana.

FIV dodatni, FELV ujemny.

Szuka domu stałego.

Chcesz zaoferować dom stały lub tymczasowy? Skontaktuj się z opiekunem, który przekaże komplet informacji.

Numery opiekuna:
609 277 188 (sms)

Wszystkie przekazywane przez nas psy są zaczipowane, odrobaczone i zaszczepione (jeśli pozwala na to stan zdrowia). Wszystkie koty mają zrobione testy FIV/Felv.

Co potem?

  • Zaprosimy Cię na zapoznanie się ze zwierzakiem
  • Gdy będziesz zdecydowany, przeprowadzimy wizytę przedadopcyjną (nie martw się, to nic strasznego! Po prostu chcemy się upewnić, że podopieczny trafi do kochającego domu)
  • Gdy wszystko będzie w porządku, podpiszemy umowę i umówimy się na przekazanie zwierzęcia.

Galeria