Poli adopcja

ADOPCJA

Poli

Maleńka Poli pochodzi z Ukrainy i została okropnie skrzywdzona. W jednej chwili zawalił jej się świat – w wyniku potrącenia przez auto przestała chodzić… Zaopiekowała się nią ukraińska aktywistka, która zadbała o leczenie i rehabilitację. Jednak uwierzcie, w kraju ogarniętym wojną, gdzie wszyscy są już u kresu sił, to jest niewyobrażalne wyzwanie. Także finansowe… ☹️ Nie wspominając już o znalezieniu domu…

Dlatego właśnie jej opiekunka (nie bez lęku w sercu) podjęła trudną decyzję. Postanowiła dać szansę Poli u nas, w Polsce, właśnie w Ekostraży.

Pierwsze chwile po długiej drodze z Ukrainy do Polski były bardzo stresujące tej małej suczki. Była jeszcze przestraszona, potrafiła nawet kłapnąć zębami. Dzielnie, choć z nieufnością, znosiła konieczne zabiegi, pobieranie krwi, wizyty u weterynarzy.

A po kilku dniach… Otworzyła się i pokazała nam swój wspaniały charakterek! ❤️ Okazało się, że Poli uwielbia ludzi (głównie kobiety, boi się niestety mężczyzn – może miała z nimi złe doświadczenia w Ukrainie), przytulanie, łaskotki, akceptuje koty, jest taką wesołą, małą śmieszką, której wszędzie pełno ? Pokochaliśmy ją wszyscy! Turla się po kanapie w biurze, otwiera razem z nami przesyłki, a nawet pomaga w kociarni ? Czasem zapominamy, że jest niepełnosprawna – tak szybko potrafi biegać na spacerach ?

Poli miała zrobioną tomografię, która wykazała m.in. wieloodłamowe złamanie łuku kręgów th8 i th9 oraz stare złamanie trzonu. Nigdy nie będzie sprawna, albo może… Powiedzmy, że będzie „sprawna inaczej” ?Mimo to świetnie sobie radzi, a regularna profesjonalna rehabilitacja w wykonaniu naszej Mai daje już efekty (skupiamy się na poprawie chodu rdzeniowego). Zła wiadomość: Poli nie kontroluje wypróżniania i oddawania moczu. Dobra wiadomość: nie trzeba jej pomagać w wypróżnianiu, robi to sama (wystarczy jej tylko podnieść pupkę).

Poli czeka na kogoś, kto się w niej zakocha, a zarazem podejmie wyzwanie opieki nad niepełnosprawnym, uroczym pieskiem. Szukamy domu tymczasowego lub – marzenie! – domu stałego.

Chcesz zaoferować dom stały lub tymczasowy? Skontaktuj się z opiekunem, który przekaże komplet informacji.

Numery opiekuna:
501639535

Wszystkie przekazywane przez nas psy są zaczipowane, odrobaczone i zaszczepione (jeśli pozwala na to stan zdrowia). Wszystkie koty mają zrobione testy FIV/Felv.

Co potem?

  • Zaprosimy Cię na zapoznanie się ze zwierzakiem
  • Gdy będziesz zdecydowany, przeprowadzimy wizytę przedadopcyjną (nie martw się, to nic strasznego! Po prostu chcemy się upewnić, że podopieczny trafi do kochającego domu)
  • Gdy wszystko będzie w porządku, podpiszemy umowę i umówimy się na przekazanie zwierzęcia.