Domy tymczasowe poszukiwane!

Czym jest dom tymczasowy (DT)?

To miejsce, w którym podopieczni Ekostraży oczekują na dom stały. W czasie pobytu w DT często przechodzą rekonwalescencję po zabiegach, leczą rany (nie tylko te fizyczne),  ponownie się socjalizują i przygotowują do adopcji. Bywa, że dopiero na tam uczą się, że obecność człowieka nie oznacza bólu i strachu.

Do DT trafiają też zwierzaki zdrowe, ale też często to właśnie domy tymczasowe są ostatnią szansą na normalne życie dla zwierząt skrzywdzonych, z problemami behawioralnymi lub fizycznymi. Funkcjonowanie DT jest niezbędne, aby pomóc zwierzętom i wesprzeć Ekostraż w działaniach. Dzięki takiemu wsparciu zwalniane są miejsca w azylu i można pomagać kolejnym przypadkom ludzkiego okrucieństwa lub bezmyślności. 

A co mówią nasze domy tymczasowe?

„Najwięcej szczęścia mi dawało to poczucie, że w moim domu jakieś małe zwierzątko jest w stanie poczuć się bezpiecznie i pokazać swoje prawdziwe oblicze a potem zacząć SWOJE ŻYCIE. Nawiązałam kilka fajnych znajomości, rozwijam się i nawet nie wiem kiedy ?. I jest takie poczucie, że coś, co robię ma sens.”

„Regularny kontakt z kotami odczulił mnie i nie mam już objawów alergii na koty.”

„Opiekując się zwierzęciem z problemem, pracując z nim,  sam stajesz się lepszym człowiekiem”

„Biorąc tego psa na „tymczas” znalazłem swojego najlepszego przyjaciela”

„U mnie naprawdę jest tak, że to te koty pomogły mi, a nie ja im i bycie dt to jedna z najlepszych rzeczy, jakie mi się przytrafiły”.

Jak działają domy tymczasowe?

? Będąc domem tymczasowym NIE PONOSISZ ŻADNYCH KOSZTÓW związanych z opieką weterynaryjną, żywieniem czy artykułami niezbędnymi do utrzymania zwierząt. Inwestujesz jedynie swój czas i serce oraz wiadomo, zapewniasz zwierzakowi lokum ? Każdy zwierzak przychodzi do Ciebie z wyprawką.

? To Ty decydujesz jakie zwierzęta chcesz/możesz przyjąć do swojego domu.

? Od Ciebie zależy, jak długo ekostrażowy podopieczny może u Ciebie zostać.

? Jeśli będzie potrzeba, Ekostraż zapewni wsparcie behawiorysty, rehabilitanta lub innego specjalisty, który pomoże pracować ze zwierzęciem.

? Mile widziana pomoc w aktywnym poszukiwaniu domu stałego. No, chyba że zdecydujesz się przygarnąć naszego podopiecznego już na zawsze!

Jak możesz zostać domem tymczasowym?

Wypełnij formularz i czekaj na kontakt od nas!