Stwórz dom tymczasowy


Czasem tak niewiele trzeba, by ocalić cierpiące zwierzę. Czasem MIEJSCE ratuje życie. Szukamy domów tymczasowych dla zwierząt domowych  i dzikich (małe ssaki, ptaki) z naszych interwencji. Pokrywamy koszty wyżywienia oraz opieki  weterynaryjnej. Przeżyj swoją własną przygodę i ocal życie zwierzaka!

Nasz sposób na pomaganie zwierzętom jest bardzo prosty. Zwierzęta domowe, takie jak psy czy koty – ofiary porzucenia oraz innych form znęcania się nad nimi przez ludzi – po kontroli weterynaryjnej i na czas leczenia oraz rehabilitacji trafiają bezpośrednio pod opiekę wolontariuszy w domach tymczasowych. Nie pozbywamy się odpowiedzialności za te zwierzęta, podrzucając je do schronisk dla bezdomnych zwierząt. Chcemy, by do czasu adopcji przebywały w ciepłych, domowych warunkach. Chcemy dać im czas i opiekę, by mogły znaleźć nowe stałe domy adopcyjne. Z ofiarności publicznej finansujemy wyżywienie oraz opiekę weterynaryjną.

Jako jedna z nielicznych organizacji ochrony zwierząt (nie przyrody) w Polsce udzielamy profesjonalnej humanitarnej pomocy także rannym i osłabionym zwierzętom dzikim, które ze względu na swój stan są czasowo niezdolne do samodzielnego życia na wolności. Każdego roku ratujemy kilkaset (!)  zwierząt dzikich, także tych objętych ścisłą ochroną gatunkową. Zwierzęta te na ogół trafiają z powrotem na wolność. Specjalizujemy się w humanitarnej ochronie małych ssaków (szczególnie jeży europejskich) oraz ptaków. Zwierzęta takie - w okresie udzielania im pomocy weterynaryjnej, której konieczność wywołana jest na ogół działalnością człowieka (zwierzaki potrącone, poparzone, poranione, osierocone oseski) - przebywają pod opieką naszych wolontariuszy. Humanitarna ochrona zwierząt dzikich finansowana jest z ofiarności publicznej, a więc z Państwa darowizn oraz wpływów ze zbiórek publicznych.

Szukamy miejsc i ludzi, którzy zechcą bezinteresownie wspomóc porzucone i cierpiące zwierzęta, ofiarując im swoje MIEJSCA i odrobinę swojego CZASU. My pokrywamy pełne koszty utrzymania zwierząt (karma, opieka weterynaryjna).

Stworzenie domu tymczasowego to doskonały sposób na pomoc zwierzętom, zwłaszcza w przypadku osób, które - z różnych powodów - nie chcą lub nie mogą angażować się w nią w inny sposób. Żeby stworzyć dom tymczasowy dla psa, myszki lub kota, nie potrzeba zbyt wiele. Przede wszystkim trzeba chcieć i zapewnić zwierzętom odpowiednie warunki (w przypadku zwierząt dzikich ściśle określone warunki zgodne z potrzebami biologicznymi danego gatunku).

Każdy okres czasowej opieki nad zwierzętami jest dla nas cenny: nawet jeśli miałyby być to 2 dni. Czasem tylko tyle wystarczy, żeby znaleźć zwierzęciu stały dom lub przenieść go do innego miejsca. Czasem tylko tyle wystarczy, żeby uratować zwierzę.

Wolontariuszami prowadzącymi domy tymczasowe w EKOSTRAŻY mogą zostać osoby od 16 roku życia (za zgodą opiekunów prawnych). Więcej informacji o wolontariacie w EKOSTRAŻY znajdziesz tutaj.


Kontakt w sprawie domów tymczasowych: tel. 605 78 22 14, e-mail: info@ekostraz.pl

 

PRZEKAŻ 1% PODATKU

Pomóż zwierzętom

Serdecznie prosimy o pomoc zwierzętom ratowanym każdego dnia przez EKOSTRAŻ poprzez wpłatę darowizny na nasze konto bankowe.

Wydrukuj formularz wpłaty
Pomóż teraz
Donation with PayPal

Adopcje

EKOSTRAŻ TAKŻE NA:

Wspierają nas: