Husky uwolniony ze sznurka wrośniętego w szyję


3 maja 2014 roku EKOSTRAŻ odebrała właścicielowi zaniedbanego i wychudzonego psa rasy husky, którego ten utrzymał na terenie posesji w gminie Łagiewniki przytwierdzonego łańcuchem i kawałkiem sznurka do zdezelowanej maszyny rolniczej. Pies spał w dziurze pod maszyną. Parciany sznurek werżnął się głęboko w szyję zwierzęcia, powodując jego cierpienie. Cierpienie to było widoczne z daleka, a także miało charakterystyczny dla ropnej rany mdły zapach.

Pies wrócił z nami do Wrocławia, jego rany zostały zaopatrzone przez lekarza weterynarii. W ocenie lekarza weterynarii trwało przynajmniej od kilku tygodni. Cierpienie to trwale pozostało jednak poza jakimkolwiek zainteresowaniem właściciela psa, który podczas interwencji EKOSTRAŻY – jak gdyby nigdy nic – podał mu do jedzenia zlewki z obiadu. Teraz odpowie karnie za znęcanie się nad zwierzęciem – EKOSTRAŻ zawiadomiła o popełnionym przez niego przestępstwie Prokuraturę Rejonową w Dzierżoniowie, a ta po przeprowadzonym postępowaniu skierowała do dzierżoniowskiego Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko byłemu właścicielowi psa. Za znęcanie się nad psem grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz kary dodatkowe.

Pies czuje się dobrze, obecnie cieszy się życiem w nowym domu. Ma dopiero 5 lat, więc wszystko co dobre jeszcze przed nim.

GALERIA ZDJĘĆ

/kliknij na miniaturkę, aby powiększyć/

W trakcie leczenia:

Zobacz i skomentuj także na:


PRZEKAŻ 1% PODATKU

Pomóż zwierzętom

Serdecznie prosimy o pomoc zwierzętom ratowanym każdego dnia przez EKOSTRAŻ poprzez wpłatę darowizny na nasze konto bankowe.

Wydrukuj formularz wpłaty
Pomóż teraz
Donation with PayPal

Adopcje

EKOSTRAŻ TAKŻE NA:

Wspierają nas: