Ludzie


Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt EKOSTRAŻ we Wrocławiu tworzą ludzie, dla których skuteczna i mądra ochrona zwierząt jest ważna. Wśród nich:

 

Edyta Bąk - absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, prawie od zawsze całym jej życiem są zwierzęta, a najukochańszym hobby ratowanie zwierząt, które z różnych powodów potrzebują ludzkiej pomocy. W ciągu swojej kilkuletniej pracy społecznej robiła wiele, aby zwierzęta ratować: pływała po zamarzniętej fosie miejskiej, by ocalić łabędzia, razem z policją i strażą pożarną wchodziła do mieszkania wprost z kilkunastometrowego wysięgnika, aby odłowić agresywnego psa, a nawet przerwała spektakl teatralny w reżyserii R. Garcii podczas prestiżowego wrocławskiego festiwalu, aby uratować podtapiane przez aktora chomiki. Jeśli chodzi o ratowanie zwierząt z opresji, dla Edyty nie ma rzeczy niemożliwych.

 

 

Dawid Karaś (info@ekostraz.pl, tel. 605 78 22 14) - absolwent biologii i filozofii na Uniwersytecie Wrocławskim, obecnie studiuje prawo. Jak mówi, wszystko to po to, aby skutecznie pomagać zwierzętom. Prowadził wiele zakończonych sukcesami postępowań karnych dotyczących znęcania się nad zwierzętami. Autor licznych publikacji dotyczących ochrony zwierząt, w tym m.in. raportów o uchwałach gmin w sprawach bezdomnych zwierząt oraz raportów o współpracy organizacji ochrony zwierząt z organami administracji publicznej. Pasjonuje się biologią i ochroną jeży europejskich.

 

 

Patrycja Starosta (p.starosta@ekostraz.pl, tel. 660 470 166) - absolwentka psychologii, informatyki i ekonometrii oraz zdrowia publicznego. Doktorantka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Oprócz pomocy zwierzętom w Ekostraży pełni rolę nadwornego kucharza przygotowując bezmięsne specjały dla głodnych inspektorów. Od zawsze interesowała się problemami zwierząt a jej wrażliwość na cierpienie niewinnych i bezbronnych stworzeń spowodowała, że działa społecznie na ich rzecz od wielu lat. Specjalistka od rozpieszczania zwierząt. Ma dwa psy i wielkiego kocurka. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anna Chrobot - absolwentka prawa na Uniwersytecie Wrocławskim, bardzo zapracowany adwokat. Pomimo tego prawie każdą wolną chwilę poświęca albo na bezpośrednie działania interwencyjne w obronie zwierząt, albo na czynny udział w postępowaniach karnych i administracyjnych dotyczących ochrony zwierząt. Jej wiedza oraz umiejętności powodują, że nie straszna nam żadna zbiurokratyzowana procedura prawno-administracyjna, którą niejednokrotnie musimy przechodzić, aby ukarać sprawcę znęcania się nad zwierzętami. Z Anią to czysta przyjemność.

PRZEKAŻ 1% PODATKU

Pomóż zwierzętom

Serdecznie prosimy o pomoc zwierzętom ratowanym każdego dnia przez EKOSTRAŻ poprzez wpłatę darowizny na nasze konto bankowe.

Wydrukuj formularz wpłaty
Pomóż teraz
Donation with PayPal

Adopcje

EKOSTRAŻ TAKŻE NA:

Wspierają nas: