Kot Radek


Radek


Radek (pieszczotliwie Radzio) to kolejny koci staruszek, jaki trafił pod opiekę Ekostraży w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Radzio dwa lata temu miał jeszcze własny ciepły dom i kochającą właścicielkę. Niestety starsza pani zmarła, a Radzio z nakolannego przytulaka stał sie kotem "wolnobytującym", jak czasem eufemistycznie określa się koty po prostu wystawione za drzwi. Gdy trafił pod opiekę Ekostraży w niczym nie przypominał kota niegdyś domowego i rozpieszczanego - miał chore oczy, na które ledwo widział, a skórę tak pokrytą strupami i kleszczami, że bolał go każdy, nawet najmniejszy dotyk.

Dziś, po kilku miesiącach leczenia i czułej opieki, Radzio czuje się bardzo dobrze i chyba znów wie, jak to jest być kochanym i rozpieszczan Mimo poważnego wieku (ok. 10 lat) nadal lubi się bawić z człowiekiem i z innymi kotami, na które reaguje bardzo pozytywnie. Najbardziej jednak lubi spać, zwinięty na poduszce lub na kolanach opiekuna. Zajada ze smakiem suchą i mokrą karmę, nigdy nie miał problemu z korzystaniem z kuwety. To idealny towarzysz dla starszej, spokojnej osoby, jak najbardziej nadaje się również do domu, w którym jest już kot.

Zdajemy sobie sprawę, że niełatwo będzie znaleźć dla niego prawdziwy, kochający dom. Radzio nie jest bowiem rozkosznym, ślicznym maluchem, ale starszym, mniej atrakcyjnym kotem po przejściach. Mimo to - jak zawsze - mamy nadzieję na mały cud.

Radzio przebywa w domu tymczasowym we Wrocławiu. jest zdrowy, odrobaczony, wykastrowany, ma książeczkę zdrowia.

Kontakt w sprawie adopcji: Marta, tel. 889 742 135 lub marta.czyz@ekostraz.pl.

PRZEKAŻ 1% PODATKU

Pomóż zwierzętom

Serdecznie prosimy o pomoc zwierzętom ratowanym każdego dnia przez EKOSTRAŻ poprzez wpłatę darowizny na nasze konto bankowe.

Wydrukuj formularz wpłaty
Pomóż teraz
Donation with PayPal

Adopcje

EKOSTRAŻ TAKŻE NA:

Wspierają nas: