ADOPCJA

Mirta

To około 3 -letnia suczka, która, przyjechała do nas z Tarnopola. Była przerażona i przyklejona do ziemi. Na pierwszych spacerach czołgała się i potrzebowała poczuć ciepło człowieka obok, by w ogóle zrobić choć jeden krok. 🥺 Zyskała przydomek „zezulka” – przekazano nam, że jest niewidoma.

Podczas diagnostyki (badanie oczu, rezonans i badanie płynu mózgowo-rdzeniowego) okazało się, że ma zaburzenia widzenia, ale na podłożu neurologicznym. W czaszce wykryto wgłębienie, które najprawdopodobniej jest wynikiem wypadku lub uderzenia, jednak tego już się nie dowiemy…

Wiemy za to, że Mirta okazała się wspaniałym psem – co w pełni pokazała w domu tymczasowym, u naszej fizjoterapeutki. Z miejsca kradnie serce każdego, kto z nią przebywa. Już nie czołga się po ziemi – kocha za to otwarte przestrzenie, lasy, gdzie czuje się najbezpieczniej. Świetnie sobie wtedy daje radę i w ogóle nie widać po niej, że ma jakiekolwiek problemy ze wzrokiem. Trudność sprawia jej widzenie z bliska, smaczka, zabawki, czy miska, trzeba ją wtedy trochę naporowadzić.

Opanowała chodzenie po schodach, zachowuje czystość w domu (na początku po przeniesieniu do nowego miejsca może mieć z tym problem), świetnie radzi sobie na otwartych przestrzeniach, w domu także. Coraz lepiej idzie jej chodzenie na smyczy. Uwielbia ludzi i dzieci ! Nie jest konflikotwym psem, bardzo lubi bawić się z innymi psami. W domu tymczasowym nie pokazała lęku separacyjnego, nie niszczy, spokojnie wypoczywa. Wraca przywołana na spacerze. Uwielbia pluszaki.

Akceptuje koty i lubi inne psy (zachęca je do zabawy, więc psia siostra lub brat muszą być bardzo wobec niej cierpliwi i wyrozumiali :)).

Mirta jest zaczipowana, zaszczepiona i odrobaczona.

Czeka na kogoś, kto otworzy dla niej swe serce ❤️

Chcesz zaoferować dom stały lub tymczasowy? Skontaktuj się z opiekunem, który przekaże komplet informacji.

Numery opiekuna:
792 499 598 lub 668 548 713 (sms)

Wszystkie przekazywane przez nas psy są zaczipowane, odrobaczone i zaszczepione (jeśli pozwala na to stan zdrowia). Wszystkie koty mają zrobione testy FIV/Felv.

Co potem?

  • Zaprosimy Cię na zapoznanie się ze zwierzakiem
  • Gdy będziesz zdecydowany, przeprowadzimy wizytę przedadopcyjną (nie martw się, to nic strasznego! Po prostu chcemy się upewnić, że podopieczny trafi do kochającego domu)
  • Gdy wszystko będzie w porządku, podpiszemy umowę i umówimy się na przekazanie zwierzęcia.

Galeria